/Files/images/ddo/марганец.JPGМісто Марганець – маленьке містечко Дніпропетровської області, розташоване в мальовничому куточку Каховського водосховища – батьківщина славних Запорізьких козаків, населення якого складає близько 50 тис. чоловік.

/Files/images/ddo/мгок.JPGЗа радянських часів місто росло, розвивалось. Основою виробничого комплексу були гірничо-збагачувальний комбінат, на якому працювало 12 тис. працівників, стрічкоткацька, кондитерська і швейна фабрики, потужні будівельні організації, автотранспортні підприємства. Стрімко розвивалась інфраструктура міста. Станом на 1991 рік в місті налічувалось 20 дитячих садків із них відомчих – 17, бюджетних - 3 і потреба в місцях росла.

Зміни соціально-економічної та політичної ситуації в державі на початку 90-х років приведи до таких негативних явищ, як руйнація дошкільних закладів, меркантильний підхід до їх утримання, особливо відомчих.

В 1996 році залишились лише бюджетні заклади і ті були не укомплектовані дітьми, так як багато підприємств міста не працювало, а батьки знаходились вдома.

Прагнути зберегти систему дошкільних закладів в місті, довелось подолати чимало труднощів з тим, щоб ні один із зачинених закладів не було ліквідовано або передано іншій структурі. Та все ж економічні негаразди призвели таки до закриття дошкільних закладів, скорочення числа груп, встановлення неповного робочого тижня, скорочення штату та інше.

Самим болючим стало те, що досвідчені фахівці стали покидати дошкільні заклади в пошуках більш стабільного заробітку, не стало припливу молодих спеціалістів, перестали до садків ходити діти.

Склалась ситуація, коли дошкільні заклади стали не потрібними ні батькам, ні підприємствам, ні тим, хто працював. Перед місцевою владою, громадськістю міста було поставлено питання, а чи потрібні місту дошкільні навчальні заклади? Відповідь була лаконічна: «Дошкільним навчальним закладам – жити».

Необхідно було негайно шукати вихід, джерела фінансування закладів, а також організації управління мережею дошкільних закладів.

Стара система управління дошкільною освітою задовольняла радянський період, коли роль керівника полягала в господарському використанні виділених коштів та продуктів харчування. Сучасне ж життя вимагало від керівника бути гарним менеджером, шукати додаткові кошти для вирішення питань, пов’язаних з життєдіяльністю закладів: ремонтами, харчуванням, підпискою на періодичні педагогічні видання, посібники, курсову перепідготовку, тощо.

Потреба в кардинально новому рішенні, яке б, перш за все, відповідало чинному законодавству, зберегло існуючу базу, дало поштовх до розвитку, відчувалось гостро.

За допомогою юристів, виконкому та депутатів міської ради рішення було знайдено: створити при міському відділі освіти дитяче дошкільне об’єднання, яке, будучи юридично та фінансово самостійним, взяло б на себе вирішення всіх питань та проблем розвитку дошкільної освіти в місті.

Спочатку до дитячого дошкільного об’єднання ввійшли 3 дошкільні заклади, які були на утриманні міського бюджету, пізніш ще 5 відомчих закладів.

Сьогодні в місті функціонує 8 дошкільних навчальних закладів і всі вони входять до складу дитячого дошкільного об’єднання, яке підпорядковане міському відділу освіти.

Кожний дошкільний заклад має своє обличчя, «свою родзинку» в роботі. Відроджені логопедичні групи, введені психологи, інструктори з фізичного виховання, спеціалісти з іноземної мови.

Комплексно вирішуються питання, пов’язані з харчуванням дітей, кадрова політика. На якісно новому рівні організований навчально-виховний процес. Мережа дошкільних закладів міста різноманітно розгалужена.

ОСОБЛИВІ ПОДІЇ ТА ДОСЯГНЕННЯ ДИТЯЧОГО ДОШКІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ЗА РОКИ ІСНУВАННЯ.

1996 рік – створення дитячого дошкільного об’єднання. До його складу входять дошкільні навчальні заклади № 6, 8, 18.

1997 рік – дошкільний навчальний заклад № 8 перепрофільовано в навчально-виховний комплекс школа-дитячий садок.

1997 рік – на базі дошкільного навчального закладу № 6 створено притулок для неповнолітніх.

1999 рік – до складу дитячого дошкільного об’єднання ввійшли дошкільні навчальні заклади Марганецького гірничо-збагачувального комбінату № 2, 5, 10, 13, 16,20.

2000 рік – ДНЗ№ 16 перепрофільовано в дошкільний заклад компенсуючого типу для дітей з вадами у фізичному та психологічному розвиткові.

2004 рік – введено в експлуатацію мінікотельні в ДНЗ № 18 та НВК

2006 рік – доброчинний проект «Турбота здолає біль». Дошкільні заклади отримали спеціальне обладнання та технічні засоби для реабілітації дітей з особливими потребами.

2006 рік – директор дитячого дошкільного об’єднання Бородкіна Є.І. отримала нагороду «Заслужений працівник освіти України».

2007 рік - проект «Охорона і зміцнення здоров’я малят через реформування системи управління дошкільною освітою шляхом створення Центру розвитку дитини», автор – директор ДДО Бородкіна Є.І. прийняла отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

2007 рік – відкрито мінікотельню у ДНЗ № 16.

2008 рік – відкрито Центр розвитку дитини для дітей з вадами у фізичному чи психічному розвитку.

2008 рік – проект “Допоможемо дітям разом ” (впровадження інклюзивної освіти, шляхом інтеграції виховання та навчання дітей з психофізичними вадами при психолого-медико-педагогічному центрі розвитку дитини), автор - директор ДДО Бородкіна Є.І. отримала перемогу у обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

2009 рік – відкрито школу інтенсивної педагогічної корекції на базі Центру розвитку дитини.

2010 рік – оздоровлення 120 дітей пільгової категорії у літньому таборі за рахунок перемоги проекту «Подаруємо дітям диво» у Антикризовій гуманітарній програмі МФ «Відродження».

2010 рік – директор ДДО Бородкіна Є.І. – делегат І Всеукраїнського з’їзду педагогічних працівників дошкільної освіти.

2010 рік – перемога проекту «Ранній інтелектуальний та творчий розвиток дитини – шлях до сталого розвитку» у антикризовій гуманітарні й програмі МФ «Відродження» та у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування; автор – директор ДДО Бородкіна Є.І., зав. ДНЗ № 10 Зозуля Н.Г.

Кiлькiсть переглядiв: 1027

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.